Продавець СПД Дубинчук розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1140 відгуків
promo_banner
Азіміна +
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0020:00
  13:0014:00
 • Вівторок
  09:0020:00
  13:0014:00
 • Середа
  09:0020:00
  13:0014:00
 • Четвер
  09:0020:00
  13:0014:00
 • Пʼятниця
  09:0020:00
  13:0014:00
 • Субота
  09:0016:00
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380 (99) 616-07-00
консультация 9-10; 18-20
+380 (93) 616-07-00
отгрузка заказов
+380 (98) 083-69-29
Бухгалтерия
+380 (73) 034-04-20
отгрузка заказов
+380 (48) 799-65-75
консультация 9-10
СПД Дубинчук
Юрий
Одеса, Україна
sadovodstvo.in.uaasimina.ukraina@gmail.com Telegram, Viber, WhatsApp +380 996160700 +380 996160700; +380 936160700+380 996160700
 • Эл. адреса asimina.ukraina@gmail.com; argo_8@mail.ru
 • Viber+380 936160700
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380 (99) 616-07-00
+380 (93) 616-07-00
+380 (98) 083-69-29
+380 (99) 616-07-00

Нетрадиційні ягідні культури

Нетрадиційні ягідні культури
НЕТРАДИЦІЙНІ ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ ДЛЯ САДІВ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЧАСТИНИ РОСІЇ


Куминов Е. П.
Нетрадиційні ягідні культури для садів європейської частини Росії / Е. П. Куминов // Садівництво і виноградарство, №3, 2001 р. — с. 27-29.

КУМИНОВ ЄВГЕН ПЕТРОВИЧ (1928 — 2006). Вчений-селекціонер з ягідним культурам. Доктор сільськогосподарських наук (1983). Закінчив Новосибірський сільськогосподарський інститут (1950). Трудова діяльність пов'язана з Минусинской і Красноярської дослідною станцією, з Всеросійським НДІ садівництва ім. І. в. Мічуріна, керівник НТП по селекції ягідних і нетрадиційних садових культур. По чорній смородині встановив значимість ознак самоплідність, зимостійкість генеративних бруньок; розкрив кореляційні зв'язки та закономірності успадкування ознак зимостійкості, самоплідність, врожайності, якості ягід, стійкості до хвороб і шкідників. Створив 19 сортів ягідних культур (чорна смородина, аґрус, малина, суниця). Автор 210 наукових робіт та 11 збірників наукових праць книг по садівництву.

 

Нетрадиційні ягідні культури для садів європейської частини Росії

До недавнього часу в Росії заготовляли тисячі тонн дикорослих ягід, значну частину яких експортували за кордон. Достаток дикорослих ягід у лісах Росії створювало ілюзію нескінченності цих запасів. Однак розгорнулися лісозаготівлі, часті пожежі, а також нерідко хижацькі збори плодів і рослин призвели до різкого скорочення природних запасів. У 1999 р. тільки на Далекому Сході пожежами знищено 1,5 млн га лісових масивів. Загинули найцінніші форми різних видів рослин.

Національним багатством Росії є ростуть в лісах понад 40 плодових, ягідних і горіхоплідних рослин. У результаті багатовікової еволюції ці рослини пройшли відбір на стійкість до негативних факторів середовища. В їх геноплазме зберігаються таємниці витривалості до природних катаклізмів, повторюваних часом раз у 100 років.

Росія є країною з нестійким садівництвом, несприятливі роки повторюються періодично раз у 10-11 років. В останні 100 років їх було 14. Однак постійним гаслом другої половини XX ст. було гасло «Просунути на південь північ». Нерідкі були повідомлення про вирощування в північних районах абрикоса, черешні, винограду. Але наступали суворі зими і неупереджена погода наводила порядок, відкидаючи південних прибульців. Садівники пам'ятають катастрофи в садах після зим 1958/59, 1965/66 рр., коли на сотнях гектарів вимерзла навіть знаменита яблуня Антонівка звичайна.

Таким чином, сама природа підказує нам пошуки нових шляхів у розвитку вітчизняного садівництва, введення в культуру нових нетрадиційних садових рослин, що дають стабільну продукцію високих лікувально-дієтичних якостей. І такі рослини подарувала нам природа. Садівники тривалий час нехтували дикорослими ягідниками, не пускали їх у сади. Хоча відомо, що садівництво різних регіонів світу сформувалося на базі місцевої флори.

Гідність дикорослих ягідників Росії не тільки в високому адаптивний потенціал і стабільності плодоношення. Їх цінність у цілющі властивості плодів, багатих біологічно активними речовинами, які добре розкриті школою великого вченого-біохіміка, професора Л. В. Вигорова.

Новим напрямком російського садівництва в XXI ст. є створення садів лікувального призначення; садів, продукція яких необхідна для профілактики і зміцнення здоров'я населення. Ця продукція має необмежений попит на внутрішньому і зовнішньому ринках. В даний час великою рідкістю на ринках міст є плоди горобини, обліпихи, калини, черемхи, журавлини, брусниці і тим більше продуктів їх переробки.

Горобина червонаГОРОБИНА ЗВИЧАЙНА

У зв'язку з переходом Росії на нові ринкові відносини в країну хлинув потік зарубіжних фруктів, що вирощуються в регіонах зі сприятливим кліматом. Почалася конкуренція садівничої продукції. Виникає необхідність створення своєї російської ніші у світовому виробництві фруктів. Потрібна оригінальна продукція, тісно пов'язана з традиціями нації та умовами клімату. І такою опорою російських садів можуть служити нетрадиційні ягідні культури.

Початок введення в культуру дикорослих ягідників поклав колектив НДІ садівництва Сибіру під керівництвом академіка М. А. Лисавенко. Тут проведені широкі дослідження з вивчення дикорослих ягідників Сибіру і створені перші в світі сорту обліпихи, жимолості та калини.

ОбліпихаОБЛІПИХА ЗВИЧАЙНА

Найцінніший генофонд плодових культур зібрали і вивчили в селекційній роботі співробітники Всеросійського НДІ рослинництва імені Н.І. Вавілова, де створені високопродуктивні сорти жимолості, актинідії. Цінні сорти горобини червоної виведені у ВНДІ генетики і селекції плодових рослин, а шипшини — у ВНДІ лікарських і ароматичних рослин і в Південно-Уральському НДІ овочів і картоплі. Перші в світі сорти черемхи створені на Бакчарском опорному пункті північного садівництва і в Центральному сибірському ботанічному саду. У ЦСБС виведено перші вітчизняні сорти лохини, а на Костромській лісової дослідної станції — перші вітчизняні сорти журавлини і брусниці.

У 2000 р. у Державний реєстр селекційних досягнень Російської Федерації включені для промислового використання 9 нетрадиційних садових культур: брусниця (3 сорти), лохина (8), жимолость синя (60), калина звичайна (9), журавлина (7), лимонник (1), лох багатоквітковий (1), обліпиха (48), горобина (9), черемха звичайна (7), шипшина (18).

ШипшинаШИПШИНА

Великий інтерес для північних садів представляють брусничні культури — журавлина, лохина, брусниця. Плоди журавлини багаті бензойної і тритерпеновими кислотами, необхідними при синтезі статевих гормонів. Плоди брусниці містять арбутин, що попереджає захворювання нирок, і бензойну кислоту — захист від гнильних процесів в кишечнику. При обробітку брусничних культур необхідно враховувати їх біологічні особливості та вимоги до почвогрунтам.

В останні 10 років популярність отримала жимолость синя — перша ягода сезону, випереджальна суницю на 7-10 днів. Є сорти десертного, столового і технічного типів. Високу оцінку отримують усі види переробки плодів жимолості (соки, компоти, варення), що є лікувальним продуктом при шлунково-кишкових, серцево-судинних, легеневих захворюваннях, хворобах печінки, недокрів'ї. До достоїнств культури відносяться тривалий період плодоношення і можливість повної механізації обробітку та збирання ягід.

ЖимолостьЖИМОЛОСТЬ СИНЯ

Плоди калини звичайної містить глікозид вібурнін, застережливий внутрішнє крововилив і надає заспокійливу дію. Як лікувальний продукт плоди калини використовують при гіпертонії, захворюваннях печінки, виразці шлунка, для зниження рівня холестерину в крові, посилення скорочувальної здатності серцевого м'яза.

Унікальні за лікувальним переваг плоди, насіння, листя, стебла, кореневищалимонника китайського. Вони містять схизандрин (багатоатомний метаксилированный спирт) — ефективний засіб для стимуляції серцево-судинної і центральної нервової системи, лікування астми, бронхіту, поліпшення загального стану організму, підвищення працездатності.

ЛимонникЛИМОННИК КИТАЙСЬКИЙ

Горобина червона містить у плодах сорбінову та парасорбінову кислоту, що попереджають шлунково-кишкові інфекції, а також глікозид — амігдалин — ліки від неврозу серця. Найбагатшим джерелом вітаміну Р є плоди горобини чорноплідної (аронії).

Чудова в будь-який час року черемха звичайна. Навесні вона радує білою пеленою ароматних квіток, а в кінці літа — гронами чорних плодів, що містять аскорбінову, лимонну кислоти, дубильні речовини і гірке мигдальне масло. Відвар з плодів використовують при шлунково-кишкових захворюваннях; настій квіток — при запаленні очей; відвар кори — при ревматизмі і як потогінний засіб. Борошно з сушених плодів — відмінна сировина для кондитерських виробів.

Черемха червонаЧЕРЕМХА ЧЕРВОНА

Плоди обліпихи цінуються насамперед за вміст олії, широко використовується в медичній практиці (гінекології, терапії кишково-шлункових захворювань, екземі).

Гідність шипшини — в утриманні в плодах комплексу біологічно активних речовин. З них готують лікарські препарати Кароталин, Холосас, Арфазетин, Розанол, що використовуються для підвищення окислювально-відновлювальних процесів в організмі людини, активізації дії ферментної системи, посилення регенерації тканин, синтезу гормонів.

Давно просяться в наші сади такі цінні высокозимостойкие культури, як ірга і глід. Ірга отримала широке поширення в Пермській області завдяки роботам агронома Ст. Ст. Овчинникова в Кудымкарском плодопитомническом радгоспі, де проводилося масове її розмноження. Ірга відрізняється стабільною врожайністю. Плоди містять до 19% Цукрів, фарбувальні і дубильні речовини, служать ласощами в свіжому вигляді і продукти переробки (сушіння, компоти, варення).

Плоди глоду багаті тритерпеновими кислотами і флавоноїдами, які попереджають захворювання серця. З них готують лікарський препарат Кратегин. Велику увагу боярышнику відводиться в Китаї, де в північно-західних районах він займає до 40% площі садів.

ЛохинаЛОХИНА ВИСОКА

Всеросійський НДІ садівництва імені В. В. Мічуріна в останні 10 років проводить посилений збір і вивчення нетрадиційних садових культур. На кінець 2000 р. сортовий фонд склав 286 10 зразків культур, в тому числі обліпихи — 76 сортів жимолості — 55, калини — 44, черемхи — 22, шиповникам — 11, ірги -5, лохини — 14, актинідії — 34, глоду — 21, хе-номелеса — 3, лимонника — 1 сорт.

В результаті досліджень вперше рекомендовані для промислового вирощування в Центральному Черноземье обліпиха, жимолость, калина, шипшина. Для обробітку обліпихи рекомендуються сорти Августинка, Ботанічна ароматна, Ботанічна любительська, Ломоносовська, Помаранчева, Чудова, Чуйська. Кращими запилювачами для цих сортів є еле 1-46 і 1-50 селекції ВНІІС.

За жимолості кращими сортами є Блакитне веретено, Синя птиця, Лазурна, Камчадалка, Визнання. По калині виділено кращі сорти Соузга і Ульгень, а за шипшині — сорти Бесшипный, Вітамінний, Російський 2 і Ювілейний.

Обнадійливі результати показують дані по вивченню сортового фонду черемхи, ірги, глоду, хеномелесу, актинідії, лимонника. Серед них вже виділено перспективні для вирощування в ЦЧР

Всеросійський НДІ садівництва імені В. В. Мічуріна проводить розмноження кращих сортів нетрадиційних культур. В останні 5 років вирощено та реалізовано громадському і приватному сектору середньої смуги Росії понад 200 тис. саджанців цих культур.

Е. П. КУМИНОВ, доктор сільськогосподарських наук
393774, р. Мічурінськ Тамбовської обл., вул. Мічуріна, 30, ВНІІС імені В. В. Мічуріна

 

 

Інші статті
 • Вирощування квасолі
  Вирощування квасолі
  Кількість сортів квасолі вражає своїм різноманіттям, достаток страв із цього овочу просто нестямність, а також квасоля неймовірно корисна для здоров'я. Тому квасоль займає важливе місце на грядці кожного городника/
  Полная версия статьи
 • Листья шелковицы
  Листья шелковицы
  Листья шелковицы обычно используются для приготовления чая в азиатских странах, хотя их также можно есть)!
  Полная версия статьи

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner